43. dzień wyprawy Bałkany 2010 – 6.12.2010

 O 7.30 z Panią Wiesławą i Panią Danusią uczestniczymy we Mszy Św. W Kościele znajduje się Figurka Matki Boskiej z Lourdes. Jest odświętnie przystrojona z okazji uroczyście obchodzonego 8 grudnia Święta Niepokalanego Poczęcia NMP. Robimy szybkie zakupy i wracamy na śniadanie.

Po nim idę na Górę Objawień. Co kilkadziesiąt metrów są poustawiane ołtarze wg Części Radosnej i Bolesnej Różańca. Modląc docieramy do miejsca pierwszego objawienia Matki Boskiej dzieciom. Wracam o 11.30 i po chwili odpoczynku biorę się do pracy – robię trochę drewna na rozpałkę i przewożę pocięte drewno pod dach.

 O 17.00 w Kościele Św. Jakuba rozpoczyna się Modlitewny Program Wieczorny w Medjugorje. Przez godzinę odmawia się dwie Części Różańca – Radosną i Bolesną, o 18.00 jest Msza Św., a po niej modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a wszystko kończy się odmówieniem Części Chwalebnej.

Przy okazji idę za Kościół, gdzie stoi Figura Chrystusa Zmartwychwstałego, która jest darem Słoweńskiego artysty ludowego z 1997 roku. Od 2001 roku (na XX rocznicę objawień Maryi) spod kolana wycieka ciecz.
 Wieczorem robię sobie kanapki i przygotowuję się do drogi na kolejne dni.

dodaj komentarz