Już dwa miesiące w Polsce!

       Właśnie minęły dwa miesiące od czasu mojego powrotu do Polski z wyprawy rowerowej „Pekin 2008”. Początki były bardzo trudne, bardzo źle zniosłem aklimatyzację, ale udało się – po 5 dniach doszedłem jako tako do zdrowia. Dzięki pomocy dyrekcji i ortopedów Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku jestem w trakcie leczenia obu kolan, a dokładnie stawów udowo – rzepkowych. W lewe kolano dostałem trzy zastrzyki, a od jutra zaczynam rehabilitację obu nóg. Zgodnie z dzisiejszym zaleceniem lekarza, przez najbliższe trzy tygodnie mam regularnie trenować i obserwować oba kolana. Wówczas zapadnie decyzja, czy będzie konieczne dalsze leczenie (może zostaną mi podane zastrzyki w prawe kolano), czy też już jest wszystko porządku.

Po wyprawie zostałem także mile powitany. 4 września 2008 roku zostałem zaproszony przez Prezydenta Miasta Sopot Pana Jacka Karnowskiego na krótkie spotkanie w Urzędzie Miasta. Miałem okazję podziękować Panu Prezydentowi Jackowi Karnowskiemu za wsparcie i dobre rady, jakie mi udzielał przy okazji wyprawy rowerowej „Pekin 2008”. Pan Prezydent gratulując mi osiągnięcia celu, podarował mi m.in. album „Sopot”, czyli fotografie Andrzeja Jastrzębskiego. W trakcie spotkania zrelacjonowałem Panu Prezydentowi Jackowi Karnowskiemu wydarzenia z wyprawy.

Natomiast 9 września 2008 roku odbyło się oficjalne powitanie w Gdyni, w siedzibie SKOK Stefczyka – Głównego Sponsora Wyprawy. Po krótkim powitaniu przez Prezesa Zarządu, Pana Andrzeja Sosnowskiego odbyła się w siedzibie SKOK Stefczyka konferencja prasowa z udziałem Pana Prezesa Andrzeja Sosnowskiego, Wiceprezesów Zarządu SKOK Stefczyka – Pana Ryszarda Czerwonki i Pana Jarosława Lech oraz Pełnomocnika Zarządu, Pani Beaty Rusieckiej – Kozłowskiej no i moim. Zaskoczyła mnie liczba przedstawicieli mediów. Była m.in. TVP Gdańsk, Radio RMF FM, Radio Gdańsk, Radio Plus, Gazety Fakt i Super Expres, portal www.trojmiasto.pl. Gratulując mi sukcesu, Pani Beata Rusiecka – Kozłowska w imieniu SKOK Stefczyka wręczyła mi kilka upominków, m.in. elegancki zegarek na rękę i „Geograficzno – statystyczny ATLAS POLSKI” redagowany i opracowany przez Eugeniusza Romera. Na pytania odpowiadałem ok. 1,5h, a niektóre były podchwytliwe, np. jak się robi „coubenz”, czyli moją ulubioną, chińską potrawę.

Z ENERGI Zakładu Elektrowni Wodnych z siedzibą w Straszynie dostałem list gratulacyjny podpisany przez Prezesa Zarządu, Pana Andrzeja Tersa. Brałem także udział w audycji „Klub Radia Gdańsk”, gdzie m.in. była prezentowana muzyka, którą przywiozłem z Chin.

Trwają pokazy zdjęć z wyprawy i cały czas zgłaszają się do mnie kolejne osoby i instytucje, które zapraszają mnie do pokazania wyprawy rowerowej do Chin. W ostatnim czasie m.in. miałem pokaz slajdów na oddziale pediatrycznym Szpitalu Wojewódzkiego w Gdańsku. 22.09.2008 roku odbył się pokaz slajdów w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Stawie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2008 (22.09 to dzień bez samochodu). Obecnie nie pracuję, więc staram się odpowiadać pozytywnie na wszystkie zaproszenia. Każdego kto chce zorganizować pokaz proszę o przesłanie informacji na adres mailowy [email protected]

Sporo osób pyta się o plany na przyszłość. Jakieś są, ale nic konkretnego. Dużo zależy od tego, czy znajdę interesującą mnie pracę czy sponsorów na kolejne wyprawy. Jednak na razie przygotowuję z Księżmi Salezjanami z Moskwy na początek lata 2009 roku międzynarodową wyprawę do Ziemi Świętej, podczas której ok. 2000 km byłoby pokonane na rowerach. Być może jednak nie wezmę w niej udziału, jeżeli znajdę ambitną pracę. Ale ostatnio ślęcząc nad mapami, przyszło mi do głowy, aby pielgrzymka do Ziemi Świętej była częścią wyprawy „Jerozolima 2009, czyli rowerem przez trzy kontynenty”.

Grudniowa wycieczka do Malborka

Zakończenie sezonu 2020

Podróż przez historyczne pogranicze

Atrakcje Żuław, Warmii i Mazur

Weekendowy wypad do Malborka z Izabelą Sulimowicz

Z życia rowerzysty

2 Comments

  • admin

    miło, że SKOK tak sie interesuje Twoja wyprawą – wiem! przeciez to sponsor… – ale jednak sie staraja – robia to profesjonalnie 🙂

    11 listopada 2008 at 21:31
  • krzysiek

    Dlatego tak fajnie się ze SKOK Stefczyka współpracuje:)

    11 listopada 2008 at 23:39
LEAVE A COMMENT