Kolosy 2008

20 – 22 marca 2009 roku odbyły się 11 Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, w ramach których odbyła się 10 edycja Nagrody KOLOSY. W tym roku organizatorzy postanowili imprezę przenieść do największej hali sportowo – widowiskowej w Gdyni. Chyba nawet oni nie spodziewali się aż takiej frekwencji – na niektórych pokazach na widowni było ponad 2 tys. widzów, a nawet 500 kolejnych było w tym czasie w kuluarach. Ciekawe, czy za 2 – 3 lata nawet ta hala nie będzie za mała!

Podczas trzech dni trwania Kolosów zostało zaprezentowanych ponad 70 wypraw. Każda z nich była niepowtarzalna, wnosiła coś nowego. Cieszę się, że w grupie prelegentów także się znalazłem. Ale przede wszystkim cieszę się, że poznałem wielu podróżników oraz ze spotkania z Damianem Żurawskim (razem z Rafałem Walezym pokonali trasę w Watykanu do Pekinu, więcej w relacjach z wyprawy). Mogliśmy razem przypomnieć sobie niezapomniane chwile z naszych wypraw. Damian nakręcił film o ich wyprawie, który wyemituje „Religia TV”.

Kilka wybitnych wypraw zostało nagrodzonych. Są tacy, którzy twierdzą, że i ja powinienem zostać wyróżniony. Odbieranie nagrody sprawia przyjemność, ale ja od powrotu twierdzę, że odebrałem już swoją nagrodę od losu – dotarłem do celu, byłem na Igrzyskach Olimpijskich, przeżyłem wspaniałą przygodę…

 

4 Comments

 • Tomek Z

  no nie! – Skoczek w szoku jestem – ja myślałem że ty poza swój płot się nie ruszasz a tu takie rzeczy 😀 – a co z twoją noga?
  pozdro, T

  10 kwietnia 2009 at 12:40
 • adminkrzysiek
  krzysiek

  Ruszam się coraz więcej, a nawet w ramach rehabilitacji kolana zalecono mi jazdę na rowerze! Kolano czasami jeszcze trochę boli, ale mam nadzieję, że już wkrótce będzie wszystko w porządku.

  19 kwietnia 2009 at 12:44
 • Jacek G.

  SAtosunkowo niedawno dowiedziałem się o tej stronie i o twoich dokonaniach podróżniczych od od Anety (wspólnie pracowaliśmy w małej firmie na ulicy ludowej w Gdańsku) i jestem od wrażeniem, z zainteresowaniem przeczytałem całą relację, fajnie że masz odwagę spałniać takie marzenia.
  Pozdrawiam serdecznie. Jacek G.

  24 sierpnia 2009 at 13:43
 • adminkrzysiek
  krzysiek

  Dzięki Jacku!

  1 września 2009 at 09:51
dodaj komentarz