Rower na tle krajobrazu górskiego

Wycieczki rowerowe, spływy kajakowe…, czyli 6 pomysłów na aktywny wypoczynek

Niektórzy urlop lubią spędzać, wypoczywając na plaży, inni, wolą go spędzić aktywnie. Ponoć najlepiej się wypoczywa, kiedy ciało jest w ciągłym ruchu. Zastane od pracy mięśnie potrzebują od czasu do czasu aktywnego wypoczynku.

Jak aktywnie spędzić weekend?

Urlop, weekend pełen ruchu brzmi ciekawie, jednak gdzie szukać pomysłów na pełen ruchu urlop? Wycieczki w ogłoszeniach Sprzedajemy.pl mogą być dobrym tropem dla tych, którzy nie wiedzą, jak zorganizować sobie aktywnie czas wolny. My poniżej przedstawimy kilka ciekawych pomysłów na pełen ruchu weekend.

1. Wycieczki rowerowe

Na tej liście nie mogło zabraknąć wycieczek rowerowych. To świetny i ekonomiczny sposób na spędzanie czasu. Posiadając rower, możesz przemieścić się w różne rejony Polski, możesz podróżować na południe, w Bieszczady, lub zorganizować wycieczkę rowerową nad morze. W końcu to nie cel podróży ma znaczenie, a sama wyprawa.

2. Spływy kajakowe

W naszym kraju znajdziesz wiele rzek, w których można spływać kajakiem. To dobry sposób na spędzanie czasu, ponieważ spływ kajakowy nie wymaga żadnych dodatkowych uprawnień i certyfikatów, jak niektóre sporty wodne. Spływ kajakowy to świetny pomysł na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Istnieje wiele tras kajakowych, możesz m.in. zwiedzić Bieszczadzką puszczę.

3. Jazda konna

Konie to majestatyczne stworzenia, mają one też dobry wpływ na człowieka. Coraz popularniejsze są terapie z udziałem koni. Przejażdżka po lesie i łąkach działa na człowieka uspokajającego. Nie myśl sobie, że to taka prosta sprawa, jeżdżenie na koniu też potrafi zmęczyć, ponieważ podczas jazdy pracują niemalże wszystkie partie ciała. Godzina jazdy pozwala spalić nawet 500 kcal! Jeśli nigdy nie mieliście okazji – spróbujcie. Jazdę konną szczególnie polecamy sceptykom, którzy nie uznają tego sportu.

4. Windsurfing

Sporty wodne w Polsce nie są aż tak popularne. Niestety nad Bałtykiem nie ma takich fal, by moc swobodnie surfować, ale mamy alternatywę. Dobrym rozwiązaniem będzie windsurfing, który można uprawiać tak naprawdę na każdym jeziorze. Jednak najlepsze warunki do windsurfingu są podobno na wybrzeżu w Belek.

5. Nurkowanie

Nurkowanie to inwestycja w przyszłe urlopy. Czemu? Ponieważ nurkowanie wymaga zdobycia odpowiednich kwalifikacji, osoba musi zdobyć certyfikat nurkowy. Jeśli zatem chcesz spędzić ciekawie czas pod wodą, musisz najpierw zapisać się na kurs płetwonurka. Dzięki temu oglądanie raf koralowych na następnych wakacjach stoi przed tobą otworem. To dobra inwestycja w przyszłość, nurkowanie pomoże urozmaicić kolejne wakacje.

6. Wspinaczka

W zależności od stopnia zaawansowania możesz wybrać wspinaczkę skałkową, bouldering, czy alpinizm, ale to już dla wprawionych. Wspinaczka to świetna alternatywa dla osób, które uważają, że zwykłe zdobywanie szczytów jest… nudne. Jednak nie jest to sport, który może uprawiać każdy. Zanim wybierzesz się na prawdziwą skałkę, najpierw spróbuj sztucznej ścianki wspinaczkowej.

2 Comments

  • Ignac

    Wspinaczka brzmi super, zastanawiam się tylko czy jest mi do tego potrzebne doświadczenie?

    18 października 2022 at 11:51
  • Madzia

    Wspomniana jazda konna to coś cudownego. Trzeba tylko pamiętać, że zanim zacznie spalać się te wspomniane 500 kcal, to trzeba się nauczyć obycia z koniem i tego, jak jeździć, a to wcale nie takie proste. Niemniej jednak polecam chociaż spróbować!

    3 stycznia 2023 at 07:59
dodaj komentarz