Kolarz podziwiający widoki w górach

Rowerem w Beskidy: trasy, wycieczki, jaki rower?

Beskidy to popularny kierunek turystyczny wielu osób i to niezależnie od pory roku. Jeżeli fascynujemy się kolarstwem, ale też i wtedy, gdy stanowi ono dla nas pewną odskocznię dla codziennego życia, warto poszukać ciekawych tras rowerowych. W tym przypadku Beskidy sprawdzają się idealnie – nie tylko mamy tu ciekawe górskie widoki, ale i fantastyczne trasy, którymi każdy może podróżować.

Jaki rower do jazdy po trasach górskich?

Z oczywistych względów, nie każdy rower będzie nadawał się na jazdę po górach. Najlepsze będą tutaj znane wszystkim „górale”, które są odpowiednio dostosowane do zmiennych warunków i nierównego podłoża. Jeżeli nie posiadamy takiego środka transportu, wypożyczalnia rowerów Base Camp w Istebnej zapewni rowery dobre na górskie trasy. W ten sposób będziemy odpowiednio przygotowani do jazdy, niezależnie od tego, w jakich celach chcemy tak podróżować. Często w takich wypożyczalniach dostępne są nawet rowery dla dzieci, dzięki czemu możliwe jest wyruszenie w drogę całą rodziną.

Jakie trasy rowerowe w Beskidach?

W Beskidach, zarówno w Istebnej, jak i innych miejscowościach w tej okolicy nie brakuje licznych tras rowerowych o najróżniejszych stopniach trudności. W ten sposób coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy adrenaliny, jak i zwykli turyści, w tym całe rodziny, które w ten sposób chcą spędzić po prostu czas wolny – na sporcie, zwiedzaniu i wypoczynku. Są więc tutaj zarówno wąskie ścieżki pełne zakrętów, jak i nierówności o zmiennych nachyleniach oraz proste drogi, które nie są zbyt wymagające fizycznie i nawet dzieci sobie z nimi poradzą. Kombinacje tras są w tym wypadku niemal nieograniczone.

Kolarze górscy

Wycieczki rowerowe po Beskidzie

W jakim celu warto udać się rowerem w Beskidy? Możliwości jest wiele! Tak więc możemy standardowo wybrać rower jako formę aktywności i możliwość szybkiego przemieszczania się po okolicy. Można też wykorzystać rower do zwiedzania, ponieważ włączy się w ten sposób zarówno sport, jak i turystykę. Beskidy i miejscowości w ich obrębie, obfitują w atrakcje, które warto zwiedzić, a czy nie lepiej zrobić to rowerem, przy okazji podziwiając naturę? Warto też skorzystać z wycieczek zorganizowanych. W ten sposób uzyskuje się przewodników, którzy doskonale znają okolicą i są w stanie poprowadzić nas do odpowiednich trasach, uatrakcyjniając całą podróż.

Gdzie zatrzymać się w Beskidzie?

Beskid Śląski jest popularnym kierunkiem turystycznym, zarówno dla zagorzałych miłośników aktywności sportowej, jak i osób szukających miejsca do odpoczynku. Rozległe górskie tereny, dają nam wiele możliwości spędzenia czasu, także na rowerze. Gdzie jednak warto się zatrzymać? Przed wyjazdem najlepiej zapoznać się z okolicą i sprawdzić dostępne miejsca noclegowe, z uwzględnieniem naszych oczekiwań co do planowanej wycieczki. Jeżeli chcemy spędzić czas na rowerze, dobrze będzie wybrać miejsce, gdzie blisko są trasy rowerowe oraz ewentualne wypożyczalnie. Dodatkowo, chcąc pożyczyć rower, można też zorientować się w cennikach, ponieważ te mogą się między sobą różnić. Dotyczy to także dostępnej ofert rowerów – w różnych miejscach, może być ona różna.

dodaj komentarz