ferie-w-górach

Jak spędzić ferie w górach, kiedy nie ma śniegu? Rowery, wędrówki, co jeszcze?

Co robić w górach, gdy nie ma śniegu? Jakie atrakcje zapewnić sobie i swojemu dziecku podczas ferii? Przedstawiamy kilka propozycji na spędzenie czasu w górach bez śniegu. Sprawdź, co przygotowaliśmy i nie pozwól na nudę podczas ferii.

Ferie w górach bez śniegu

Ferie w górach mogą być udane nawet bez śniegu. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i dobrze zaplanować czas. Ferie w górach warto spędzić w hotelu z atrakcjami (sprawdź www.srebrnybucznik.pl), gdzie dorośli zrelaksują się w strefie wellness, a dzieci spędzą czas w sali zabaw. Warto również znaleźć hotel, w którym prowadzone są animacje dla dzieci, dzięki czemu maluchy nie będą się nudzić, a my trochę odpoczniemy. Przeglądając oferty hoteli w górach, warto też zwrócić uwagę na dodatkowe zniżki do restauracji czy na karnety narciarskie. Przecież nawet jeśli nie będzie padał śnieg, to zapewne wiele stoków i tak będzie dobrze przygotowanych do jazdy.

Wyprawy rowerowe

Ci, którzy nie przepadają za siedzeniem w hotelu, mogą pomyśleć o wyprawach rowerowych w ferie. Jeśli temperatura za oknem przekracza 10 stopni Celsjusza, nic nie stoi na przeszkodzie, aby miło spędzić czas na rowerze. Oczywiście dla własnego bezpieczeństwa lepiej będzie wybrać trasy położone na niewielkich wysokościach. Górskie szczyty mogą być oblodzone, mimo braku śniegu.

Wybierając się na taką wyprawę rowerową w ferie, trzeba się odpowiednio ubrać. A także wyposażyć w kask i elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że o tej porze roku szybko robi się ciemno, dlatego powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widoczni z daleka.

Zimowe wędrówki po górach

Co robić w ferie bez śniegu? Iść w góry, które są piękne o każdej porze roku. Jednak takie wędrówki mogą być niebezpieczne, jeśli ich odpowiednio nie zaplanujemy. To, że w naszej miejscowości nie ma śniegu, wcale nie oznacza, że nie znajdziemy go na szlaku. Dodatkowo w górach pogoda bywa bardzo zmienna, dlatego wybierając się na taką wędrówkę, należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Jeśli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną, powinniśmy zaplanować ją tak, aby wrócić jeszcze przed zmrokiem. Musimy także zadbać o odpowiednie ubranie, w którym nie zmarzniemy.

Ferie na lodowisku

Lodowiska działają nawet gdy nie ma śniegu i znajdziemy je w prawie każdej górskiej miejscowości. To świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Planując ferie na lodowisku, wybierzmy takie, przy którym znajduje się wypożyczalnia sprzętu oraz jakaś restauracja, w której będziemy mogli się trochę ogrzać i napić gorącej herbaty. W górskich kurortach działają również lodowiska na świeżym powietrzu, gdzie możemy pojeździć na łyżwach, podziwiając piękne, górskie widoki.

lodowisko-łyżwy-ferie-w-górach

Paintball lub park linowy

Niektóre parki linowe działają również w okresie zimowym. To świetny sposób na spędzenie ferii w górach, gdy nie ma śniegu. Przejście takiego parku zimą bywa jeszcze trudniejsze, a przez to gwarantuje o wiele lepszą zabawę. Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest paintball, w który bez problemu możemy pograć w Istebnej, Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej, Szczyrku i wielu innych górskich miejscowościach. To świetna zabawa dla całej rodziny, która sprawi, że ferie bez śniegu również będą udane.

dodaj komentarz