Radio Gdańsk

            W dniu dzisiejszym wziąłem udział w programie Pana Włodzimierza Raszkiewicz Club Radia Gdańsk. W raz ze mną udział wzięły Natalia Wojdak, która razem z ekipą programu telewizyjnego „You can dance” była w Buenos Aires oraz Agata Ślimak, która razem z ekipą AZS Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła Kilimandżaro.

         Oczywiście tematem były nasze podróże – zarówno te zrealizowane przez dziewczyny, jak i ta moja, która dopiero się zacznie. Słuchacze mogli z programu dowiedzieć się trochę więcej o „kuchni” takich wyjazdów, czyli o przygotowaniach oraz przygodach w trakcie wyprawy. Natalia była zadowolona ze wspaniałej atmosfery, jaka była wśród wszystkich uczestników wyjazdu. Natomiast Agata zauważyła m.in., że na Kilimandżaro to raczej się „wchodzi” jak na Rysy, a nie „zdobywa”.

         Ja podzieliłem się informacjami na temat moich przygotowań kondycyjnych. Prowadzącego bardzo interesowało, skąd u mnie wziął się pomysł, aby poprosić o poparcie Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego (jak sam przyznał, żaden z wcześniej poznanych podróżników nie miał takiego patronatu honorowego). Uzasadniłem to faktem, że wyprawa jest bardzo trudna i wymaga także poparcia duchownego. Zwróciłem także uwagę, że wśród osób wspierających wyprawę rowerową „Pekin 2008” jest Pan Józef Poltrok – Konsul Honorowy Litwy w Gdańsku. Jest to również rzadko spotykana sytuacja.

dodaj komentarz