Kierownica roweru

Najpopularniejsze blogi rowerowe w internecie, podróżowanie rowerem, top10

Wirtualne pamiętniki miłośników sportu to znaczna część blogosfery, wśród nich wielu jest pasjonatów rowerowych. Niektóre blogi przez lata prowadzenia urosły już do rangi profesjonalnych stron, gdzie znaleźć można wiele praktycznych porad dla osób, które uwielbiają spędzać czas wolny na dwóch kółkach. Poniżej przedstawiamy 10 wybranych blogów rowerowych.

1. Loco-ontheway.pl

Założycielem bloga loco-ontheway.pl jest Marcin Jasiński, który od kilku lat jest pasjonatem jazdy na rowerze. Sam siebie określa jako amatora kolarstwa, jednak z ambicjami. Jego blog poświęcony jest kolarstwu górskiemu i turystycznemu. W zamieszczanych wpisach znaleźć można testowany sprzęt, trasy rowerowe, a nawet wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania.

2. Roweremposlasku.pl

Blog roweremposlasku.pl prowadzony jest przez absolwenta AWF w Katowicach – Damiana Berłowskiego. Celem strony jest promowanie jazdy na rowerze właśnie na terenie województwa śląskiego. Autor zamieszcza na blogu trasy rowerowe z dokładnym ich opisem, zawarte są też mapy, dzięki którym amatorzy kolarstwa wiedzą, gdzie warto udać się rowerem.

3. Rowerowe-bielsko.pl

Blog rowerowe-bielsko.pl prowadzony jest przez miłośnika kolarstwa z Bielska-Białej. Na stronie znaleźć można ciekawie opisane wycieczki i trasy rowerowe, które można odbyć właśnie w tym regionie województwa śląskiego. Opisy uzupełnione są o zdjęcia, dzięki którym łatwiej zorientować się w trasach.

4. Motherbiker.wordpress.com

Blog motherbiker.wordpress.com jest prowadzony przez Joannę Sobieralską, mamę dwójki dzieci. Autorka pokazuje w postach, jak zachować aktywny tryb życia i zarazić najmłodszych miłością do jazdy na rowerze. Wpisy są oczywiście uzupełnione o zdjęcia z wycieczek.

5. Wysokakadencja.pl

Wysokakadencja.pl to profesjonalny blog poświęcony rowerom i podróżom. Znaleźć na nim można różnego rodzaju testy sprzętu, porady, opisy tras rowerowych, wycieczek itp. Wszystko to uzupełnione jest także wpisami dotyczącymi sfery lifestyle.

6. Solar.blurp.org

Solar.blurp.org to strona prowadzona przez miłośnika dwóch kółek, ale nie tylko. Na stronie znaleźć można opisy wycieczek, popularne trasy rowerowe, są one oczywiście uzupełnione o galerie zdjęć. Na blogu znajdują się także porady, np. dotyczące wyboru ubrań sportowych na zimę.

7. Mambaonbike.pl

Mambaonbike.pl to strona poświęcona nie tylko kolarstwu, ale też wycieczkom, bikepackingowi czy morsowaniu. Na blogu zamieszczane są artykuły wysokiej jakości, wyczerpujące tematy. Są to porady, testy sprzętu, opisy tras rowerowych i to nie tylko w Polsce. Całość uzupełniona oczywiście o zdjęcia.

8. Hopcycling.pl

Hopcycling.pl to, jak określa jego autor, najbardziej nieprofesjonalny blog kolarski. Warto jednak na niego zaglądać, ponieważ publikowane są na nim zapisy niezwykłych podróży po całym świecie, realizowane są one oczywiście z rowerem. Do tego piękne fotografie, dzięki którym można poczuć klimat opisywanych miejsc.

9. Szymon.bike

Szymon.bike to strona prowadzona przez amatora kolarstwa – Szymona. Na blogu publikowane są przede wszystkim piękne zdjęcia z podróży z rowerem w tle, ale nie tylko. Przeczytać można również opisy wycieczek, są testy sprzętu i wiele osobistych przemyśleń.

10. Bobiko.blog

Bobiko.blog to strona prowadzona przez front end developera, którego pasją są rowery. Autor łamie wiele stereotypów, prezentuje swoje doświadczenia związane z wyprawami, dzieli się nowinkami technologicznymi, recenzuje sprzęty itp. Zamieszczane wpisy dotyczą więc nie tylko samych rowerów, na blogu pojawiają się także informacje z kategorii lifestyle i własne przemyślenia na wiele tematów.

dodaj komentarz