rower

Najlepsze aplikacje rowerowe – jakie warto zainstalować?

Aplikacje na smartfona są dziś pomocne w wielu codziennych czynnościach. Sprawdzają się także podczas jazdy na rowerze. Telefony mogą być użytkowane na jednośladach, ponieważ mają duże wyświetlacze i dostępne są specjalne uchwyty mocujące, za pomocą których można zamontować je w okolicy kierownicy. Aplikacje dla rowerzystów mogą być wykorzystywane jako nawigacja, rejestrator przejechanych tras, zrobionych kilometrów itp. Które z nich warto zainstalować na swoim smartfonie?

Endomondo Sports Tracker

Endomondo to jedna z najpopularniejszych aplikacji na smartfony. Dzięki niej można ustawić sobie cel i korzystać z podpowiedzi wirtualnego trenera, który dodatkowo pełni rolę motywującą. Aplikacja może też wskazywać tętno, jeśli podłączy się odpowiednie czujniki. Endomondo to coś więcej niż zwykła aplikacja. To już właściwie sieć. Dzięki niej można porównywać wyniki z innymi osobami korzystającymi z aplikacji, dodawać kolarzy do znajomych, rywalizować z nimi. To dodatkowo zachęca do aktywności fizycznej i poprawiania swoich osiągnięć.

Strava Cycling

Rowerzyści dobrze znają aplikację Strava. Podobnie jak Endomondo, nie jest to jedynie zwykła aplikacja, która mierzy pokonane kilometry. Strava to platforma, na której możliwa jest rywalizacja z innymi osobami. Mało tego, można nawet dodawać do niej zdjęcia z trasy. Ponadto zapisywane są takie informacje jak liczba zarejestrowanych tras, czas spędzony na rowerze, suma przejechanych kilometrów, liczba osób, które pokonują tę samą trasę. Dostępna jest także lista wyzwań, w których można uczestniczyć. Może to być np. przejechanie konkretnej liczby kilometrów w ciągu miesiąca.

Naviki

Naviki to aplikacja, która nawiguje rowerzystów. Jest ona dedykowana jedynie dla miłośników jednośladów. Dostępna jest w wersji darmowej i płatnej. Ta pierwsza wskazuje, jaką trasę można pokonać na rowerze, uwzględnione są przy tym drogi rowerowe, zarówno w miastach, jak i poza nimi. Bardziej rozbudowana jest wersja płatna. Trasy mogą być dostępne offline, mało tego, można nawet wyznaczyć je dla konkretnego rodzaju roweru, np. górskiego.

Runtastic

Runtastic to aplikacja rowerowa, za pomocą której można sprawdzać, jaka jest prędkość jazdy, ile kilometrów zostało pokonanych, ile spaliło się podczas tego kalorii. Daje możliwość zapisywania tras, odbytych treningów, wyświetla różnego rodzaju statystyki. Dodatkowo z tras można korzystać offline, trzeba wcześniej jednak o to zadbać, zapisując je. Runtastic wyświetla także ścieżki rowerowe, użytkownicy aplikacji mają możliwość skorzystania nawet z wirtualnego trenera.

Bike Repair

Bike Repair to zupełnie inna aplikacja niż poprzednie. Przydaje się, kiedy jednoślad odmówi posłuszeństwa w trasie i trzeba samodzielnie go naprawić. W aplikacji jest mnóstwo informacji o konkretnych problemach, są samouczki, porady, zdjęcia itp. Dzięki temu łatwiej jest dokonać naprawy roweru i kontynuować jazdę.

1 Comment

  • Otokar

    No Endomonto to chyba klasyk, jeśli chodzi o aplikacje rowerowe, więc fajnie, że są też jakieś alternetywy.

    27 lutego 2023 at 13:41
dodaj komentarz