Pielgrzymka rowerowa do Ziemi Świętej

 

Mogę już oficjalnie ogłosić, że w tym roku planuję odbyć „Pielgrzymkę rowerową do Ziemi Świętej” w okresie od 14.05 do 27.06.2010 roku.

Trasa prowadzi z Polski przez Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię, Liban Jordanię do Izraela. W ciągu 5 tygodni do pokonania na rowerze będzie prawie 4500 km! Zamierzamy wyjechać z Trójmiasta i dalej podążać przez następujące miejscowości: Malbork – Mława – Warszawa – Lublin – Tomaszów Lubelski – Lwów – Tarnopol – Kamieniec Podolski – Chocim – Suceawa – Focsani – Bukareszt – Burgas – Vize – Stambuł – Polonezkoy – Adapazan – Ankara – Adana – Antakya – Bejrut – Damaszek – Amman – Jerozolima, skąd zamierzamy robić sobie krótkie wypady po okolicy, na co jest zaplanowane 5 dni. W czasie podróży trzeba będzie codziennie pokonywać ok. 140 km. Są zaplanowane trzy dni, przeznaczone na regenerację – we Lwowie, Bukareszcie i Stambule! Ze względów technicznych mogą nastąpić jeszcze drobne korekty. Powrót planujemy samolotem.

Tak wyglądają nasze plany. Obecnie trwają jeszcze poszukiwania sponsorów, ale wyprawa wydaje się być niezagrożona. Można się oczywiście dołączyć – zarówno wziąć udział w całej wyprawie, jak i podróżować z nami przez dzień lub kilka dni. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą pielgrzymować chociaż przez chwilę. Zainteresowanych proszę o kontakt

 

6 Comments

 • Jacek

  No bardzo mię to zaciekawiło , tylko liczba km trochę przeraża.

  8 marca 2010 at 11:13
 • adminkrzysiek
  krzysiek

  Jacku! Do trasy można spokojnie w 6-8 tygodni się przygotować, a w grupie jedzie się lżej i zużywa mniej sił (ok. 30%).

  8 marca 2010 at 13:30
 • Jacek

  Skoro tak mówisz to daje mi to myślenia a to dla tego bo już od wana chciałem właśnie na taką wyprawę pojechać . Kiedyś co prawda norma moja dzienna było to 100km ale już dawno nie miałem tyle w nogach no a i bez obciążenia mowa o tym co trzeba było by zabrać na tą PIELGRZYMKĘ A jak wygląda sprawa zapisania się do tej grupy

  9 marca 2010 at 14:46
 • adminkrzysiek
  krzysiek

  Założenie jest takie, że zabieramy jak najmniej, aby być możliwie jak najmniejszą wagę. Szczegóły pewnie zostaną dopracowane po Wielkanocy. Na chwilę obecną każdy może poprzez e-mail zgłosić chęć wyjazdu, a ostatecznie trzeba będzie potwierdzić do 15.04.2010 r.

  9 marca 2010 at 14:58
 • Jacek

  A jak to wygląda od strony np ubezpieczenia bo różnie bywa , doboru rowera no może nie najlepszy , ale jaki polecasz na taką podróż , Zabezpieczenie finansowe ( wpisowe )

  9 marca 2010 at 18:57
 • adminkrzysiek
  krzysiek

  Ubezpieczenie przydaje się i warto je mieć. Wpisowego żadnego nie pobieram – to jest wyprawa typu „non profit”, ale jest podział obowiązków pomiędzy uczestników.

  9 marca 2010 at 22:18
dodaj komentarz