OPIS TRASY

Start wyprawy rowerowej „Pekin 2008” przewidziany jest 08.04.2008 roku. Droga prowadzi z Sopotu przez Wilno, Daugavpils, Moskwę, Irkuck, Ułan Bator, Szanghaj aż do Pekinu, do którego przyjazd jest przewidywany w dniu 08.08.2008 roku, tj. w dniu Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpijskich „Pekin 2008”.

Taki, a nie inny wybór drogi, był od samego początku dla mnie oczywisty. Już kilka lat temu zapragnąłem zwiedzić oraz zapoznać się z obyczajami mieszkańców państw, wchodzących do niedawna w skład byłego ZSRR. Dlatego też droga prowadzi przez Litwę, Łotwę i Rosję (kilka tysięcy kilometrów). Następnie Mongolia, państwo jakże piękne i nieznane u nas. A na koniec „państwo środka”, gdzie jest przewidziany ok. dwumiesięczny pobyt. W tym czasie odbędzie się podróż po jego znacznej części, a jej kulminacją będzie przyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu.

A jak sił nie zabraknie i rower wytrzyma, droga poprowadzi do Władywostoku. Stamtąd droga powrotna może być tylko jedna – koleją transsyberyjską, to tylko ponad 9 tys. km i tydzień drogi jednym pociągiem do Moskwy! Dalej kolejnym pociągiem do Kaliningradu. Przyjazd do Polski przewidziany jest ok. 03.09.2008 roku, po 150 dniach podróży.

Grudniowa wycieczka do Malborka

Zakończenie sezonu 2020

Podróż przez historyczne pogranicze

Atrakcje Żuław, Warmii i Mazur

Weekendowy wypad do Malborka z Izabelą Sulimowicz

Z życia rowerzysty

LEAVE A COMMENT