Bałkany 2010

Stało się. Organizuję wyprawę rowerową „Bałkany 2010”. Wyjazd planowany jest 15 października a powrót 19 grudnia 2010 roku (65). W tym czasie na rowerze zostanie pokonane ok. 6 tys. km na szlaku Sopot – Wiedeń – Bratysława – Budapeszt – Belgrad – Skopje – Ateny – Tirana – Podgorica – Split – Sarajewo – Medjugorie – Zagrzeb – Ljubliana – Praga – Harrachov – Sopot. Z podróży będą zamieszczane relacje na stronie www.krzysztofskok.pl.

Zakładane cele podróży to:
•    poznanie kultury i obyczajów mieszkańców Czech, Austrii, Słowacji, Węgier, Serbii, Macedonii, Grecji, Albanii, Kosowa, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowenii,
•    pokonanie rowerem trasy Sopot – Ateny – Sopot,
•    popularyzacja międzynarodowej turystyki rowerowej,

Wyprawę wspiera Aries Power Equipment – generalny dystrybutor maszyn i urządzeń Hondy. Firma wspiera Tour de Pologne i Skandię Maraton LangTeam wyposażając te imprezy w wysokiej jakości agregaty prądotwórcze marki Honda. Właśnie podczas zawodów Skandii w Białymstoku poznałem Pana Pawła Porucznik, Dyrektora Generalnego Aries Power Equipment. Po zawodach, w których razem startowaliśmy, Pan Paweł Porucznik zaproponował nawiązanie współpracy! Tak się akurat złożyło, że z końcem września wygasła moja umowa o pracę (zakończył się projekt unijny). Długo się nie zastanawiałem i od razu ruszyłem z przygotowaniami. Tym bardziej, że pomocy udzieliła mi firma Bizzit Sławomir Chojnacki, która jest administratorem www.krzysztofskok.pl.

Najprawdopodobniej będę jedynym uczestnikiem wyprawy. Natomiast w niektóre dni możliwa jest podróż z innymi podróżnikami. W związku z tym zapraszam wszystkich miłośników podróży rowerowych do wspólnej jazdy. Harmonogram przejazdu przez Polskę wygląda następująco:
15.10.2010: Sopot – Gdańsk – Tczew – Malbork – Kwidzyn,
16.10.2010: Kwidzyn – Grudziądz – Toruń,
17.10.2010: Toruń – Włocławek – Łęczyca – Zgierz – Łódź,
18.10.2010: Łódź – Częstochowa – Kokotek (k. Lublińca),
19.10.2010: Kokotek – Tarnowskie Góry – Gliwice,
20.10.2010: Gliwice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Ostrawa – Ołomuniec,

Do zobaczenia na trasie!

3 Comments

 • andrzej

  Pozdrawiam i podziwiam za talent organizacyjny i konsekwentną realizację planu. Dziś wyprzedziłem Cię samochodem o 9.00. przed Dłutowem, zainteresowałem się i będę śledził wyprawę w necie. Trzymam kciuki, ale widzę, że jesteś profi!!!

  18 października 2010 at 09:35
 • Darek

  Witaj Krzysiek.

  Trzymam kciuki za powodzenie nowej wyprawy na tej ciekawej trasie.

  Pozdrawiam, Darek.

  21 października 2010 at 21:38
 • adminkrzysiek
  krzysiek

  Dzięki Panowie!

  29 października 2010 at 11:14
dodaj komentarz