rower stacjonarny

Jaka aplikacja na rower stacjonarny? Jakie aplikacje pomagają w domowym treningu?

Jedną z największych zalet jazdy na rowerze jest to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Otrzymujemy treningu wraz z wszystkimi pozytywami aktywności fizycznej, ale i spędzamy czas na świeżym powietrzu, często w pięknych okolicznościach przyrody. A co zrobić, gdy jeździ się na rowerze stacjonarnym? Jak pomóc sobie w domowym treningu? Dzięki aplikacjom!

Aplikacje na rowerek stacjonarny – czy warto?

Najczęściej na rower stacjonarny decydują się osoby, które chcą na nim dodatkowo ćwiczyć, przygotowując się do jazdy w terenie. Bywa też tak, że poszukując sposobu na trening w domu, wybiera się tego typu urządzenie aerobowe. Niezależnie od tego, czy jazda na rowerze stacjonarnym jest dodatkiem do jazdy w terenie, czy jedynym sposobem na aktywność fizyczną, warto zainstalować sobie aplikację na rowerek stacjonarny. To świetna pomoc w domowym treningu. Dzięki niej można monitorować własne parametry podczas ćwiczeń, ale też uprzyjemnić sobie pedałowanie. Jakie aplikacje mamy do wyboru?

Aplikacje do jazdy na rowerze stacjonarnym

Jakie aplikacje do jazdy na rowerze stacjonarnym mamy do dyspozycji? Jest w czym wybierać, choć propozycje nieco różnią się od siebie funkcjonalnością. Może się okazać, że konieczna jest instalacja więcej niż jednego programu, jeśli ma się duże wymagania. Zanim jednak podejmie się decyzję, warto sprawdzić, co oferują twórcy aplikacji na rower stacjonarny. Do wyboru mamy:

  • Vescape App – jest to aplikacja treningowa przeznaczona dla posiadaczy rowerów stacjonarnych. Program zainstalować można zarówno na urządzeniach z oprogramowaniem Android, jak i iOS. To, czym wyróżnia się aplikacja Vescape App, to nie tylko procedury treningowe, ale również… gry wideo. Dzięki zabawie czas na treningu mija znacznie przyjemniej i szybciej. Poza tym sama rywalizacja z innymi graczami podnosi ducha walki. Korzystając z aplikacji na tablecie, iPadzie lub smartfonie można grać i monitorować trening. Dodatkowo w aplikacji dostępne są różnego rodzaju wyzwania i konkursy. W panelu programu ma się dostęp do własnych statystyk treningowych. To pozwala na kontrolę efektów.
  • CycleGo – to kolejna aplikacja stworzona z myślą o osobach, które jeżdżą w domu na rowerze stacjonarnym i poszukują programu, który pozwoli na śledzenie własnych osiągnięć, ale też uprzyjemni pedałowanie w warunkach domowych. CycleGo umożliwia podążanie za wirtualnym trenerem, który motywuje do osiągnięcia celu, niezależnie od tego, czy jest nim utrata zbędnych kilogramów, czy ulepszenie wyników. Warto wiedzieć, że aby korzystać w pełni z możliwości CycleGo, niepotrzebne są żadne dodatkowe urządzenia, a nawet internet. Aplikacja oferuje treningi na wszystkich poziomach, które można dopasować do czasu, jaki ma się przeznaczony na jazdę.
  • Exercise Bike Workout – to darmowa aplikacja na rower stacjonarny, którą docenią zwłaszcza osoby początkujące. Pozwala na korzystanie z pomocy trenera. Co ważne, umożliwia stworzenie własnego programu. Dzięki Exercise Bike Workout można wykonywać trening interwałowy (HIIT), który cechuje się przemiennością wysokiej i niskiej intensywności. Dzięki temu można spalić więcej kalorii, stracić więcej tkanki tłuszczowej i zbudować więcej mięśni w krótszym czasie niż gdyby po prostu pedałować.
  • BitGym – to bardzo ciekawa aplikacja, która uprzyjemnia trening. Można osiągać cele treningowej, jednocześnie poznając świat. Jak? Dzięki blisko 200 wciągającym wycieczkom. Jechać można po najpiękniejszych plażach, ale i podróżować do klimatycznych miast na całym świecie. Trening jest znacznie przyjemniejszy, gdy nie zerka się tylko na zegar i licznik spalonych kalorii.

Jakie aplikacje pomagają w domowym treningu?

Oczywiście oprócz powyższych aplikacji, typowo skierowanych do posiadaczy rowerów stacjonarnych, można pomagać sobie w treningu także programami monitorującymi każdy typ aktywności fizycznej. Zwłaszcza tymi dedykowanymi do bransoletek i zegarków sportowych. Dzięki wbudowanym czujnikom są w stanie kontrolować, jaki wysiłek kosztuje pedałowanie. Takie dane są inne niż te, które prezentuje interfejs rowerka domowego. Warto zbierać je wszystkie, by w pełni monitorować efektywność treningu.

2 Comments

  • Marek

    Tylko pozazdrościć takich podróży. Nie ma nic lepszego niż jazda rowerem i bezpośredni kontakt z naturą.

    19 listopada 2021 at 20:26
    • Krzysztof Skok
      Krzysztof Skok

      Zgadzam się. Sprawia mi dużo frajdy!

      11 stycznia 2022 at 18:25
dodaj komentarz