2.05.2008r. – 25. dzień wyprawy

Była zupa solanka, ale całkiem inna niż ta, którą jadłem wcześniej. Było także drugie danie, oczywiście kuchnia rosyjska….Przed południem była chwila na wysłanie relacji z dnia poprzedniego,dokończenie podziału bagażu oraz krótkie rozmowy z poznanymi wcześniej ludźmi.

36. dzień wyprawy Bałkany 2010 – 29.11.2010

Ale z drugiej strony widzę wiele domów opuszczonych, spalonych lub zdewastowanych – w nich zapewne wcześniej mieszkali Serbowie….Mam go za darmo w hotelu, ale wcześniej jestem zaproszony do restauracji na bardzo dobrą pizzę. Niestety, nie mieli nic miejscowego.

11. dzień wyprawy Bałkany 2010 – 25.10.2010

Marysi już nie ma – chwilę wcześniej wyszła do pracy. Po Wacka godzinę wcześniej mają być koledzy, z którymi wspólnie dojeżdża do pracy. Wyrabiamy się przed czasem.

19.06.2008r. – 73. dzień wyprawy

(wcześniej płaciłem po 3 rub. za podobne rozmowy). Monopolista – pomyślałem. Zadzwoniłem, bo musiałem….czy nie jechać dalej, ale z zebranych informacji wynikało, że kolejna miejscowość będzie za ok. 20 km, a to było za dużo tym bardziej, że od Zimy droga była mocno „pofalowana” (wcześniej

24.08.2008r. – 139. dzień wyprawy

Na dworcu pojawiłem się 2 godziny wcześniej ponieważ liczyłem, że uda mi się ustalić z prowadnikiem sposób przewozu roweru.

16.08.2008r. – 131. dzień wyprawy

Biletu kupić nie mogłem, ponieważ są sprzedawane nie wcześniej niż na 4 dni przed odjazdem pociągu.

Radio Gdańsk

Prowadzącego bardzo interesowało, skąd u mnie wziął się pomysł, aby poprosić o poparcie Księdza Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego (jak sam przyznał, żaden z wcześniej poznanych

Jak tanio dolecieć samolotem na wyprawę rowerową?

Jednak warto wcześniej zapoznać się z tym jakie podejście do tego ma dany przewóźnik….Zdarza się, że fakt jego przewozu należy zgłosić dużo wcześniej. A jak spakować rower? Sposoby są trzy: do kartonu, do torby lub do specjalnego boxu.

Nowe zdjęcia, nowe newsy

Krzysiek podesłał zdjęcia do newsów (wcześniej szybkość łącza internetowego nie pozwoliła na to), oto linki do newsów gdzie zostały dodane fotki: 24. maj / 47. dzień wyprawy 25.

32. dzień wyprawy Bałkany 2010 – 25.11.2010

Oglądam tylko Katedrę oraz Meczet Ethem Beja, trochę kręcę się po uliczkach w Centrum i szukam mojego miejsca noclegu – adres miałem już wcześniej.

4. dzień wyprawy – 17.05.2010

Wcześniej jednak byliśmy przed zamkiem, gdzie udzieliliśmy wywiadu Pani Barbarze Majewskiej z Kuriera Lubelskiego oraz Kazik z Alim udał się do lekarza.

Z życia rowerzysty

Wracając 8 marca 2020 roku przez lotniska w Doha, Kopenhadze i Gdańsku byłem jeszcze przez nikogo nie zatrzymywany, ale czułem, że jest już inaczej tym bardziej, że dzień wcześniej