5.05.2008r. – 28. dzień wyprawy

Kiedy rozebrałem koło i próbowałem napompować dętkę, aby sprawdzić gdzie jest dziura, pękł wentyl. To był koniec tej dętki….Ja jej nie miałem, ale jak gdyby nic ustawiłem się w kolejce do sprawdzenia, czy czegoś nie wnoszę. O bilet nawet nie zapytali.

Komunikacja

Ten system się sprawdził. Natomiast praktycznie było nie wytłumaczalne, gdzie jest Polska oraz to, że jest jakiś inny język poza chińskim i angielskim.

Sprzęt

Jest on połączeniem nowoczesnych rozwiązań oraz starych sprawdzonych elementów roweru. Ma dynamo wbudowane w piaście, dzięki czemu nie odczuwa się oporo, kiedy jest włączone.

Zamiast wstępu

Postanowiłem więc, zrobić sobie małą rundkę rowerem dookoła Polski i przy okazji sprawdzić swoje kolano (akurat było stłuczone po grze w piłkę nożną).

35. dzień wyprawy – 17.06.2010

Po stronie jordańskiej było trochę zamieszania, ponieważ pogranicznik sprawdził nam paszporty, ale nie wstawił pieczątek. Dopiero po chwili okazało się, że musimu mieć wize.

7.08.2008r. – 122. dzień wyprawy

Nie sprawdzili jednak tego, ani nie potrafili podac dokladnego adresu tylko kazali tam jechac, pomimo ze do zmroku nie wiele pozostalo. Wowczas stwierdzilem, ze mam ich dosc.

25.04.2008r. – 18. dzień wyprawy

Trwała dość sporo czasu, ponieważ przy okzaji trochę sprzęt poczyściłem, sprawdziłem, czy nie ma usterek w plecakch, itd.

3.08.2008r. – 118. dzień wyprawy

Toalete oczywiscie sprawdzone przed i po! A za kare przytrzymano mnie przez kilka minut w sloncu. A bylo tak goraco i parno, ze nawet w cieniu bylem mokry.

Świąteczne treningi

U mnie się to nie sprawdziło. Bardzo mnie wykończyła fatalna pogoda w pierwsze dwa dni, a w kolejne byłem rześki i miałem sporą ochotę do jazdy.

2.08.2008r. – 117. dzień wyprawy

Za to nawet po mnie toalete sprawdzili, a miejscowi kiedy chcieli mi podac jedzenie musieli to zrobic przez rece moich „aniolow”.

Ekwipunek

Sprawdziły się idealnie – są lekkie i wytrzymałe, a przy tym jest do nich wygodne dojście.

45. dzień wyprawy – 27.06.2010

Po kilku minutach narad mi pozwolono, ale kazali ochronie sprawdzić mój bagaż. Ochroniarze Achmed i Alim szybko jednak odstąpili od tej czynności.